سوالات متداول

1 – اتاق سرا چيه و چيکار مي کنه؟
جواب: اتاق سرا يک استارت آپ خدماتي در زمينه مسافرت و گردشگري مي باشد و به منظور دستيابي آسان و سريع مسافران و گردشگرها به اقامتگاهها و اماکن گردشگري و هم چنين توسعه ي اشتغال زايي براي ميزبان ها طراحي شده و در دسترس همگان قرار دارد.


2 – منظور از نوع اقامتگاه چيه و شامل چه مناطقي هستش؟
جواب: اقامتگاهها همان خانه هاي ويلايي ، آپارتماني ، سوئيت ، خانه روستايي ، خانه هاي بومگردي ، خانه عشايري ، چادر ، کانکس ، خانه معلم و مدرسه ، مسافرخانه ، هاستل ، هتل ها و...مي باشند که در مناطق جنگلي ، کوهستاني ، کويري ، شهري ، روستايي ، کنار دريا ، جزيره و حومه شهرها قرار دارند.


3 – منظور از اماکن گردشگري چيه و شامل چه دسته بنديهايي است؟
جواب : اماکن گردشگري در سايت اتاق سرا همان مکان هاي تفريحي ، مذهبي ، فرهنگي ، ميراث فرهنگي ، غذاخوري ،مرکز خريدها ، فروشگاهها ، سوغات فروشي ها ،خدمات خودرو ، خدمات موبايل ، خدمات پزشکي ، ناوگان حمل و نقل ، بليت و تور ها و....مي باشند که در دسته بنديهاي پارک ، شهربازي ، استخر ، حرم ها و مساجد ، آرامگاهها ، آثار تاريخي ، بازار سنتي ، رستوران ، فست فود ، کافي شاپ ، تعميرگاه خودرو ، تعويض روغن و پنچرگيري ، بيمارستان و درمانگاه ، پزشک و دندانپزشک آنلاين ، داروخانه ، باشگاه ورزشي و گيم نت ،سينما و تئاتر و کنسرت ، آژانس هاي مسافرتي ، قنادي و شيريني محلي ، پوشاک ، صنايع دستي ، کرايه خودرو ، فروش و تعميرات موبايل ، تورهاي مسافرتي و گردشگري ، تاکسي توريست و....طبقه بندي شده اند.


4 – ميزبان کيست؟
جواب : ميزبان شخصي است که اقامتگاه خود را جهت اجاره دادن به مسافران و گردشگران ثبت مي کند و يا مکان گردشگري مورد نظر خود را جهت بازديد مسافران و گردشگران در سايت ثبت مي کند و مي تواند شخص حقيقي يا حقوقي باشد.


5 – مسافر يا گردشگر کيست؟
جواب : شخصي است که در مسافرت يا گردش به دنبال اقامتگاه يا مکان گردشگري مورد نظر خودش مي گردد و براحتي مي تواند وارد سايت اتاق سرا شده و با انتخاب شهر مقصد و اقامتگاه يا مکان گردشگري و استفاده از فيلترهاي دسته بندي به اهداف خودش دست پيدا کند.


6 – مزاياي اتاق سرا چيست؟
جواب :
الف - دسترسي آسان به اقامتگاهها و مکان هاي گردشگري تمام شهرها و روستاها ،
ب - صرفه جويي در زمان مسافرت
ج - صرفه جويي در هزينه هاي سوخت
د - بازديد آنلاين با استفاده از عکس ها قبل از مراجعه به محل
ه - دريافت آدرس و کروکي طبق نقشه گوگل مپ
و - مقايسه ي قيمتها با استفاده از فيلتر قيمت و فيلتر امکانات ،
ز - تماس مستقيم و بي واسطه با مالک اقامتگاه و رزرو محل
ح - آشنايي با اماکن گردشگري شهرها
ط - دسترسي آسان با موبايل و دريافت آدرس همه اقامتگاهها ، خدمات خودرويي ، خدمات موبايل ، آژانس هاي مسافرتي ،بيمارستان و درمانگاهها ،رستورانها ، سوغات شهرها ، پارکها و تفرجگاهها ، آثار تاريخي ، داروخانه ها ، بازار هاي سنتي و مراکز خريد ،تورهاي مسافرتي و گردشگري و ....در تمامي شهرها
ي – توسعه صنعت گردشگري و توسعه اشتغال زايي براي ميزبان ها و مسافران و گردشگران


7 – هزينه ي ثبت اقامتگاه يا مکان گردشگري در اتاق سرا چقدر است؟
جواب : تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي مي توانند اقامتگاهها و مکان هاي گردشگري شهر خودشان را به رايگان در سايت اتاق سرا ثبت کنند و از خدمات سايت بهره مند شوند.


8 – هزينه استفاده از خدمات اتاق سرا بعنوان يک مسافر يا گردشگر چقدر است؟
جواب :تمامي مسافران و گردشگران مي توانند به رايگان بدون هيچ محدوديتي از تمامي قسمتهاي سايت استفاده کنند.


9 – چگونه مي توانم اقامتگاه يا مکان گردشگري ام را در سايت ثبت کنم؟
جواب : به دو روش امکان پذير است.
روش اول: ابتدا در سايت ثبت نام نموده و سپس با شماره موبايل که همان نام کاربري تان مي باشد و رمز ثبت شده توسط خودتان وارد سايت شويد و از قسمت ثبت آگهي جديد ،ثبت اقامتگاه جديد يا ثبت مکان گردشگري جديد را بزنيد و فرم مربوطه را پر کنيد و ثبت نهايي را بزنيد.
روش دوم: مي توانيد از قسمت ثبت آگهي جديد،ثبت اقامتگاه جديد يا ثبت مکان گردشگري جديد را بزنيد و فرم مربوطه را پر کنيد و در نهايت شماره موبايل و رمز خود را وارد نماييد و ثبت نهايي را بزنيد.


10 – براي بيشتر ديده شدن و استفاده از خدمات ويژه سايت چه کاري بايد انجام دهم؟
جواب : بايد ابتدا اقامتگاه يا مکان گردشگري خود را به رايگان در سايت ثبت نموده و بعد با مراجعه به پيشخوان و بخش کاربري از قسمت مديريت ، آگهي تان را با مبلغ ناچيزي ارتقا دهيد و ويژه نماييد.


11 – ارتقا يا ويژه کردن آگهي چه مزايايي دارد؟
جواب :
الف - عکس اقامتگاه يا مکان گردشگري ارتقا يافته برچسب قرمز رنگ ويژه ميخورد و بيشتر ديده مي شويد.
ب – در قسمت ويژه ها در صفحه اول ديده مي شويد.
ج – آگهي تان نردبان مي شود و به ابتداي همه ي آگهي ها هم جديدترين ها و هم ويژه ها انتقال مي يابيد.
د – مي توانيد لينک وبسايت يا لينک رزرواسيون مربوط به اقامتگاه يا مکان گردشگري خود را ثبت نماييد.


12 – چگونه مي توان لينک وبسايت يا لينک رزرواسيون را ثبت نمود؟
جواب : ابتدا بايد آگهي خود را به رايگان ثبت نماييد تا آگهي تان توسط ناظر تاييد شود و سپس با مراجعه به بخش کاربري وارد اقامتگاهها يا مکان هاي گردشگري تاييد شده ، شويد و از قسمت مديريت آگهي تان را ارتقا دهيد.و پس از ارتقا نياز است تا دوباره وارد مديريت و ويرايش شويد و لينک وبسايت يا لينک رزرواسيون خود را در محل مربوطه قرار دهيد تا آگهي تان دوباره توسط ناظر تاييد و انتشار يابد.


13 – آيا مي توانم لينک تلگرام يا اينستاگرام خود را در سايت ثبت کنم؟هزينه اش چقدره؟
جواب : شما مي توانيد به رايگان لينک تلگرام يا کانال و لينک اينستاگرام خود را در پيشخوان بخش کاربري در قسمت پروفايل کاربري در محلهاي مخصوص لينکها ثبت کنيد تا مسافران و گردشگرها علاوه بر شماره تلفن و موبايل به لينکهاي شبکه هاي اجتماعي تان نيز دسترسي داشته باشند.


14 – تاييد آگهي ها توسط ناظر چقدر طول ميکشد؟
جواب : نهايتا 8 ساعت و در روزهاي تعطيل 12 ساعت


15 – از کجا بفهمم آگهي ام تاييد شده يا نه؟
جواب : در صورت تاييد ناظر، آگهي در سايت منتشر مي شود و هم چنين پيامي به بخش کاربري تان مي رود که با مراجعه به پيشخوان مي تونيد پيام رو ببينيد.و در صورت عدم تاييد نيز پيامي به بخش کاربري تان مي رود و علت عدم تاييد آگهي با رفتن به روي دايره آبي رنگ محتوي علامت ؟ برايتان نمايان مي شود که مي تونيد آگهي تان را ويرايش نماييد و دوباره براي تاييد ناظر بفرستين.